2018: підбиваючи підсумки

Підбиття підсумків року вже стає доброю традицією нашого сайту. Як і минулого року, пропонуємо до вашої уваги добірку найзначиміших подій 2018 року, які відбулися в селищі.

 • Січень

Рік розпочався з підписання стратегічно важливого договору про співпрацю між Немішаївською селищною радою та проектом “M4EG – Мери за економічне зростання”. В подальшому план економічного розвитку селища стане найкращим серед планів усіх шести країн-учасників. За участі волонтера Корпусу Миру США Джорджа Стантона запущено безкоштовний англійський розмовний клуб, який працює й досі. А 29 січня селище вітало Демченко Юлію Станіславівну з почесною державною нагородою Матір-героїня.

 • Лютий

На початку лютого в селищі пройшло тестування і запуск системи дистанційного контролю за вуличним освітленням, яку було впроваджено спільно з Немішаївським молодіжним парламентом. Селищна молодь відзначилась також і на районному рівні – Шкільний парламент Немішаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 виборов 1 місце на конкурсі на кращу організацію діяльності органів учнівського самоврядування. В Немішаївському НВК відбулась інша значима подія – захід “Безпека дітей – пріоритет громади“, на якому учні вчилися поводженню в надзвичайних ситуаціях, та приєднання до всеукраїнської програми Демократична школа. Кінець місяця ознаменувався відвідинами селища відомим українським письменником Василем Шклярем.

 • Березень 

Продовженням літературних вечорів став творчий вечір Світлани Князевої. Але загалом основним лейтмотивом місяця стало визнання немішаївців: Маргарита Павроз була нагороджена відзнакою Президента України “За гуманітарну участь в антитерористичній операції”, Олена Кудря увійшла до збірки “Кращі ініціативи жінок України для економічного розвитку місцевих громад” зі своєю авторською системою розвитку інтелекту «Гімнастика для мозку. Гармонійний розвиток обох півкуль мозку», а Володимир Ісаєнко обійняв посаду ректора Національного авіаційного університету.

Інновації теж мали місце цього місяця: Немішаєве запустило пілотний проект Smart City, прийняло новий підхід до вивезення побутових відходів в фірмових мішках ЖКП, приєдналося до програми Доступні ліки, запустило в роботу громадську раду з питань фізичної активності та спорту, а також провело фінальні ігри в першому регіональному чемпіонаті з футзалу “Кубок Немішаєвого 2017/2018“, де абсолютну першість отримав селищний “ФЕНІКС”.

 • Квітень

В квітні святкували Великдень на шостому щорічному фестивалі “Великодні дзвони” та з соціальною акцією “Великдень в кожен дім“, слухали традиційний звіт селищного голови, вітали маестро Миколу Даниловича Куценка з 65-річним ювілеєм та приймали останній проект Бюджету участі 2017, що реалізували на масиві Біохімзавод. Також наприкінці квітня розпочалася Школа лідера для представників учнівської молоді від ВГО “Поруч” в рамках проекту “Енергія поколінь”, а представники селища взяли участь у міжнародному молодіжному форумі в м. Горішні Плавні.

 •  Травень 

Травень розпочався перемогами наших талановитих мешканців! Команда “Крилаті фурії” отримала срібло в волейбольній Першості Бородянської районної ДЮСШ, а танцювальний колектив JOY посів 1-ше місцe в номінації eстрадно-сучасний танeць на фестивалі Перлина Фест-2018. З нагоди відзначення Дня вишиванки на межі селища Немішаєве та села Микуличі відбувся флеш-моб “Вишиванка єднає Громади”. Після проведення низки громадських слухань прийняло рішення Про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад у складі Микулицької ОТГ. Наприкінці місяця відбулося заключне заняття в Школі лідера, та продовжились тренінги для дорослих в рамках проекту “Енергія поколінь”.

 • Червень

Початок літа ознаменувався поверненням маєтку Остен-Сакен, який довгий час перебував у власності церкви Московського патріархату, у власність територіальної громади селища. Протягом місяця було зроблено багато оновлень, зокрема розпочався ямковий ремонт доріг, облаштування нового спортивного майданчика на території школи №1, а також встановлення нової котельні та доріжки для садочка Лісова казка. Наприкінці червня  Народний аматорський хоровий колектив “Калинові дзвони” відсвяткував своє 15-річчя в рамках фестивалю “Пісня єднає друзів”, що втретє пройшов в селищі.

 • Липень

Липень відкрив традиційний щорічний міжнародний фестиваль театрів поза сценою Osten-Saken off-stage festival. Активна молодь селища відвідала спортивний табір за організаційної підтримки нашого волонтера Корпусу Миру США, Немішаївський агротехнічний коледж прийняв літню профільну школу Київського палацу дітей та юнацтва, представники Молодіжного парламенту відвідали навчання з формування дієвих молодіжних рад при ОТГ, а Микола Бігун переміг на обласному конкурсі проектів та отримав фінансування на повторне проведення в селищі зимового кубку з футзалу “Кубок Немішаєвого 2018/2019”.

Також Інститут картоплярства провів День поля “Картопля – 2018”, який минулого року залучив понад 150 професіоналів до обговорення питання селекції нових сортів картоплі, наукові винаходи наших земляків, вирощування двоурожайної картоплі, захист від шкідників та інші питання розвитку ринку картоплі в Україні.

Цими ж днями ЖКП “Немішаєве” розпочало проведення поточного ремонту очисних споруд, зокрема тих ділянок,  які з моменту побудови очисних споруд ще жодного разу не ремонтувались та перебували в дуже незадовільному стані.

 • Серпень

На початку серпня в селищі відбувся круглий стіл “Співпраця влади та громади“, встановлено новий рекорд України – найдовший український рулет із маковою начинкою виготовили у Немішаївському агротехнічному коледжі, на території якого цими ж днями відкрилась всеукраїнська виставка розумних агроінновацій «Smart Field Days».

Вперше в селищі пройшов захід, присвячений безпритульним тваринам, де активісти селища розповіли про селищну програму зменшення популяції безпритульних тварин, організували інформаційно-просвітницький лекторій та дефіле з тваринами.

Спільно з громадським активом селища Клавдієво-Тарасове було проведено перший регіональний турнір з Бейблейду. А в співпраці з Микуличами та дитячою письменницею Ларисою Ніцой в селищі пройшла акція #ПрапорНезалежності до Дня Прапора.  І на завершення літа в селі Нові Петрівці селищна молодь навчалася дебатам за Моделлю ООН з волонтером Корпусу Миру США Джорджем Стантоном.

 • Вересень

У вересні активно продовжився ремонт доріг – було заасфальтовано парковку біля лікарні, прохід до школи №2, вхід до садочку Півник, частину Вокзальної площі, розпочато відсипку з подальшим асфальтуванням вулиці Шевченка на ділянці вздовж яру. ЖКП “Немішаєве” виконало роботи по заміні та обслуговуванню ділянки водопроводу та канацізаційної мережі по вул. Чкалова.

15 вересня селище гучно відсвяткувало своє 118-річчя. На святі були представлені тематичні спортивні зони, майстер-класи, ярмарок смаколиків, концертна програма, файєр-шоу.

Волейбольний клуб “Крилаті фурії” приймав фінальні змагання обласного фестивалю 2018 з волейболу та посів 2-ге місце. Інститут картоплярства у Немішаєвому відвідала делегація Республіки Узбекистан з метою налагодження та обговорення майбутньої співпраці.

А фінальною чудовою новиною місяця стало виділення депутатами на сесії коштів на проведення другого конкурсу Бюджет участі.

 • Жовтень

Жовтень розпочався з участі Немішаївського селищного голови Сергія Замідри в національному телепроекті Нові лідери.

Місяць також запам’ятався відзначенням 50-річчя створення Інституту картоплярства, проведенням велопробігу, прийняттям рішення про заборону продажу алкоголю в торгових точках селища з 22 по 10 годину, форумом міжпоколіннєвої інтеграції “Енергія поколінь”, затвердженням нових тарифів житлово-комунального підприємства та офіційниим створенням консультативно-дорадчих органів при селищній раді з питань культури, молоді та спорту.

 • Листопад

Листопад відкрив початок турніру з футзалу сезону 2018-2019 “Кубок Немішаєвого“, також мешканці мали нагоду взяти участь у стратегічній сесії, де було обговорено питання з тематики благоустрою, культури, спорту, молоді, економіки та підприємництва, людей поважного віку, а також інклюзії. Стратегічна сесія стала першим етапом проведення конкурсу Бюджет участі – 2018, за яким слідувало навчання з проектного менеджменту та тренінг з волонтерства.

Селище також взяло участь у підсумковій конференції країн Східного партнерства в рамках участі у проекті«Мери за економічне зростання». План місцевого економічного розвитку селища Немішаєве отримав найвищий бал від Всесвітнього банку, тобто став найкращим серед 124 громад з 6-ти країн!

Спортсмени Немішаївської школи ушу повертаються з чемпіонату України у Херсоні та везуть з собою 6 перших, 2 других та 2 третіх місця.

Місяць завершився разом з завершенням проекту Нові лідери, в якому наш голова зайняв третє почесне місце. Проект “Нові Лідери” допоміг популяризувати селище та знайти нових партнерів, готових підтримати проект “Розумних містечок”. Дістатися до трійки представнику невеликого містечка, яке налічує менше 10 тисяч населення, – це не аби-який успіх. Дякуємо за підтримку та чекаємо на нові звершення нашого селища!

 • Грудень

Завершено роботи з прокладання доріжки в яру та частини тротуару біля садочка Дзвіночок. В 2019 році заплановано продовжити облаштування тротуару біля школи №1.

Гостинно відкриває свої двері Музей українського костюму та української писанки на території Немішаївського агротехнічного коледжу, куди завітала  Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. До Немішаївського НВК тим часом прибувають 42 представники Української академії лідерства з волонтерським візитом. Слідом за ними відбулася подія районного масштабу – відкриття на території школи інклюзивного центру.

Немішаєве отримує перше місце в конкурсі “Кращі практики місцевого самоврядування“. Цього року селище знов є єдиним переможцем Київської області. Диплом І ступеня в тематиці «Практики розвитку, засновані на власних стратегіях, проектах та ресурсах» за проект «Системний облік мереж зовнішнього освітлення та картування», що реалізовувався спільно з Немішаївським молодіжним парламентом.

Перед початком святкових заходів проходить ще один непересічний захід – медіавечорниці за участі журналістів Радіо Свобода та проектів Крым Реалии та Донбасс Реалии , де розповіли, як перевіряти факти і не дати себе обманути.

І, звичайно, пройшла підготовка до відкриття новорічної ялинки та низка зимових акцій – на кращу фото і відео роботу, різдвяний вінок та збір цукерок для дітей.

Родзинкою на завершення року стало визначення переможців конкурсу Бюджет участі селища Немішаєве 2018, які будуть профінансовані та реалізовані в 2019 році.

Ось такий короткий підсумок подій року, що минув.

А щоб бути в курсі усіх новин, підписуйтесь на наш паблік Немішаївська громада у Фейсбук!

One thought on “2018: підбиваючи підсумки

Comments are closed.