Коротко про Бюджет 2021

💰Бюджет 2021.

Коментар депутата Немішаївської селищної ради, голови депутатської комісії з питань бюджету та фінансів Synetska Liudmyla щодо формування та розподілення бюджету Немішаївської громади на наступний рік:

«В новоствореній громаді було досить складно працювати над розподіленням видатків бюджету.

✅Доходи.
Дохідна частина бюджету Немішаївської громади складає 63 млн 658 тис грн, третину з якої, в основному, складають власні надходження від ПДФО.

В рамках децентралізації кожна громада має право на дотації і субвенції. 
На освіту ми отримуємо:
1) Освітню субвенцію - 47 млн 537 тис;
2) Базову дотацію - 15 млн 851 тис;
3) Додаткові дотації за рахунок соціальних виплат - 3 млн 61 тис.

✅Видатки.
В структурі видатків Бюджету громади на наступний рік більше 97 млн займає видаткова частина оплати на освіту (шкільні заклади, дошкільні заклади, позашкільна освіта). 
Частину яких покриває держава, і частину ми покриваємо власними коштами.

На що розподіляються ці видатки? 
Це заробітна плата вчителів, педагогів, вихователів, це харчування дітей, це закупівля матеріалів.
Дуже велику частину складають енергоносії - 8 млн йдуть на оплату комунальних платежів. Що свідчить про необхідність займатись питанням підвищення енергоефективності наших закладів освіти.

✅Бюджет розвитку.
Після видаткової частини лишається лише 15,5 млн грн, які ми можемо спрямувати на розвиток громади.

На сьогоднішній день ми маємо понад 10 програм розвитку. Це програми поводження із твердими побутовими відходами, лісовими надрами, землею, програми підтримки ветеранів, соціально-незахищенних верств населення, воїнів АТО і їхніх сімей, програма "Турбота", програма підтримка ОСББ.

Найголовнішим пріоритетом у розподілі бюджету розвитку була присутність проектів. Адже відповідно до Бюджетного кодексу України можна фінансувати лише ті проекти які мають державну експертизу.
При інвентаризації таких проектів депутатськими комісіями було встановлено, що наша громада має лише декілька таких проектів.

На жаль, з Клавдієво-Тарасового ми не отримали жодного проекту, Микуличі мають проекти тільки по капітальному ремонту доріг. І Немішаївська селищна рада мала проект по реконструкції КНС №1 і проект по капітальному ремонту Немішаївської ЗОШ №1.

🔰Завдяки сприянню наших обласних депутатів ми отримали кошти, які підуть трансфертом на громаду.
Це кошти на реконструкцію КНС - 7 млн, капітальний ремонт Немішаївської ЗОШ №1 - 12,6 млн, ремонт вулиці Шкільної у селищі Немішаєве - понад 4 млн з обласного бюджету.
І це найбільша кількість проектів для населених пунктів нашої громади, яка включена за останні 5 років в обласний бюджет!

🔰Наразі необхідно зробити повну інвентаризацію як землі, так і майна, для того, щоб вже в 2022 році збільшити дохідну частину бюджету розвитку Немішаївської селищної ради.

Є певні задумки нового будівництва. Це і культурно-освітницький центр у селищі Клавдієво-Тарасове. Також є проблема каналізаційно-очисних споруд, які вже не підлягають реконструкції. Тож над цим потрібно працювати і залучати додаткові кошти. Є багато питань по капітальному ремонту інших соціальних закладів.

Зараз ми запускаємо роботу з тим бюджетом, який в нас є, а далі будемо прикладати зусилля усім депутатським корпусом разом з селищним головою Петро Перевозник і будемо працювати над пошуком інших інвестиційних можливостей.

В рамках бюджету розвитку буде профінансовано ще реконструкцію і поновлення вуличного освітлення населених пунктів. Почнемо інвентаризацію і заміну насосного обладнання водного господарства в Клавдієво-Тарасовому і інші поточні ремонти.

🌟Хочу привітати всіх з наступаючим Новим роком, побажати всім здоров`я, щоб 2021 рік приніс нам тільки спроможність, багато інвестицій і щастя в кожну родину!

З Новим роком!»

Більш детально дивіться у бюджет 2021 ⤵️