Зустріч з Хлоєю Алліо, главою відділу «Економічне співробітництво, енергетика, інфраструктура та гнавколишнє середовище» Представництва Європейського союзу

Цього тижня зустрічали в Немішаївській громаді Хлою Алліо, главу відділу «Економічне співробітництво, енергетика, інфраструктура та навколишнє середовище» Представництва Європейського Союзу в Україні.

«У січні цього року звернулася до Хлої Алліо з приводу допомоги у відновленні Немішаївської лікарні, а вже в середині березня вона особисто приїхала, щоб переконатися в надважливості відновлення закладу охорони здоров`я для громади, в якій проживає понад 16 000 мешканців разом з ВПО. На жаль, у період окупації будівля лікарні зазнала ушкоджень від мінометно-танкового обстрілу, тож доступ до медичних послуг зараз значно обмежений, так як ми намагаємося забезпечити роботу лише амбулаторії», – розповідає депутатка Немішаївської селищної ради, Людмила Синецька.

Наразі в громаді медичні послуги надаються лише в КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Немішаївської селищної ради, до війни мешканці могли отримати послуги невідкладної медичної допомоги, госпіталю (терапія), стоматологічні послуги, зробити рентген.

Збитки під час війни значні – це пошкодження даху, вікон, дверей, входів до будівлі, також внутрішньої інфраструктури будівлі – радіатори та туалети викрадені росіянами, стіни пошкоджені пострілами та снарядами.

«Нам вдалося поштукатурити стіни від слідів пострілів, полагодити внутрішні двері, Червоний Хрест допоміг з будівельними матеріалами для закриття дірок на даху. Але цього не достатньо, щоб зберегти будівлю необхідно провести заміна даху, утеплити його, замінити вхідні двері, вікна, відновити систему опалення приміщень, туалетів, відремонтувати внутрішні пошкодження. Ця лікарня має велике соціальне значення, оскільки медичні послуги, що надаються зараз, дуже обмежені поліклініками. В сусідніх громадах заклади охорони здоров`я також дуже постраждали, і ми щиро сподіваємося, що завдяки фінансуванню Європейського Союзу лікарня буде відновлена. Дякуємо за роботу усім, хто допомагає нам у відновленні лікарні»!- розповів про ситуацію представниці Європейського Союзу селищний голова Петро Перевозник та подякував їй за увагу до нашої громади.

Часом раніше, громада вже залучила грант від Євросоюзу, який адмініструє Північна екологічна фінансова корпорація (НЕФКО). Йдеться про 5 мільйонів 620 тисяч євро на відновлення критичної інфраструктури, яка постраждала внаслідок бойових дій.
Фінансування стало можливим завдяки проєкту: «Відновлення об’єктів критичної інфраструктури, Україна».
Грантові кошти будуть спрямовані на будівництво та реконструкцію об’єктів водопостачання та водовідведення нашої громади.

#Відновлюємо громаду разом!